Kameralna Harmonia

“Źródła”
Program prezentujący skarby światowej kultury muzycznej.
Od zabytków dźwiękowych XVI i XVII wieku, przez tańce i pieśni z wielu zakątków świata, na twórczości wielkich kompozytorów XX wieku inspirowanej muzyczną tradycją kończąc.
To fascynujące spotkanie z zaklętymi w drewnie niezwykłymi etnicznymi instrumentami – fidelą płocką, suką biłgorajską i bułgarską gadułka oraz współczesnym akordeonem koncertowym.
Program koncertu:
Taniec Polski – Matthäus Waissel, 1591 r. opr. J. Ubraniak,
Wyrwany – taniec staropolski, XVII w., opr. M. Pomianowska
Matulu moja – mel. Ludowa, opr. M. Pomianowska
Oberek i ober śpiewany – mel. Ludowa
Polka wesoła i polka z Sieradza – mel. Ludowe
Arirang – koreańska mel. trad., opr. M. Pomianowska
Matsurika – chińska mel. trad., opr. M. Pomianowska
Irinaki – grecka mel. trad., opr. M. Pomianowska
Tracja – bułgarska mel, trad., opr. M. Pomianowska
Fryderyk Chopin – Mazurki (opr. M. Pomianowska):
g-moll op. 68 nr 2
C-dur op. 67 nr 3
C-dur op. 56 nr 2 (wersja w G-dur)
BIO:
Katarzyna Kamer jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w klasie wiolonczeli prof. Tomasza Strahla oraz Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze w klasie prof. Clausa Heitza.
W 2014 roku zdała z wyróżnieniem egzamin licencjacki w Akademii Muzycznej w Krakowie, na wydziale Fideli Kolanowych w klasie dr. hab. Marii Pomianowskiej.
Jest laureatką głównych nagród na konkursach kameralnych w Łodzi, Heerlen (Holandia) Sonderhausen (Niemcy).
Występowała na wielu prestiżowych festiwalach oraz w salach koncertowych Europy, Ameryki i Azji, m.in.: w Sapporo – Pacific Music Festival (Japonia), Wiedniu – ECMA (Austria), Hanowerze – Richard Wagner Verband (Niemcy), Kuhmo Chamber Music Festival (Finlandia), Schleswig Holstein Festival (Niemcy), Bolzano – Festival “Stars von Morgen” (Włochy), Carnegie Hall (Nowy Jork, USA).
Katarzyna Kamer jest również cenionym pedagogiem – od lat pracuje z młodzieżą w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Warszawie. Jest również certyfikowanym nauczycielem III st. gry na wiolonczeli Metodą Suzuki i członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Suzuki. Prowadzi własną działalność pedagogiczną o nazwie „Pasja Rozwijania”.
Hubert Giziewski
Koncertujący akordeonista, animator kultury, menedżer projektów muzycznych i społecznych, redaktor wydawnictw muzycznych, właściciel agencji artystycznej Harmonium Consulting.
W 2006 roku ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Jerzego Jurka. W latach 2007-2008 studiował także na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Jest laureatem głównych nagród wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych m.in.: w Stalowej Woli, Mławie, Chełmie, a także Ibla Grand Prize Music Competition na Sycylii i Premio Internazionale della Fisarmonica w Castelfidardo.
Wykonał setki koncertów w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i centrach artystycznych w Polsce, takich jak: Filharmonia Narodowa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, za granicą, m.in.: Suntory Hall (Japonia), Carnegie Hall (USA), a także w Arabii Saudyjskiej, Bułgarii, Chinach, Korei Południowej, Maroko, Niemczech, USA oraz we Włoszech.
Hubert Giziewski jest współtwórcą formacji muzycznych:
Harmonium Duo, Kameralna Harmonia, Odeon Band, zespołu Marii Pomianowskiej oraz zespołu Karoliny Skrzyńskiej.
Od 2009 roku prowadzi agencję artystyczną Harmonium Consulting.