MELOMALUSZKI 2024

Zapraszamy na wyjątkowe koncerty dla rodzin z najmłodszymi dziećmi w ramach Festiwalu Strefa Ciszy!

Zapraszamy w sobotę i niedzielę o godzinach: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00. Zajęcia trwają pół godziny :) Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Projekt Melomaluszki to program edukacyjno kulturalny dla dzieci przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach, zainteresowanych taką formą spędzania czasu z dziećmi i otwieraniem ich na muzykę. Kształt koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię.

Zapraszamy na koncerty na trawie  przy Podchorążówce (pola po zachodniej stronie budynku) w Łazienkach Królewskich (wejście od ul. Szwoleżerów). 

Zapraszamy również na stronę Smykofonii, gdzie mogą państwo znaleźć informacje o najbliższych koncertach dla dzieci realizowanych przez Fundację „Muzyka jest dla wszystkich”.


6-7 lipca 2024 | Taneczne podróże Dorotki

Bohaterką melomaluszkowego koncertu będzie lalka Dorotka, która zabierze Was w taneczną, radosną podróż po wielu krajach. W programie utwory kompozytorów muzyki klasycznej oraz melodie taneczne z różnych regionów świata.

Wykonawcy:
Kamil Szafrański – akordeon
Przemysław Skałuba  – klarnet, saksofon
Łukasz Rafiński – bas, trąbka
Ada Wdziękońska, ciocia „Ada” – prowadzenie

 

13-14 lipca 2024 | Królewski piknik

Był sobie król, był sobie, paź i była też królewna… Ciekawe jak spędzali wolny czas? Może urządzali przyjęcia na trawie? Jak się wtedy bawili? Jeśli chcecie się przekonać, to zapraszamy Was na muzyczny piknik w iście królewskim stylu. Brzmienie dawnych instrumentów przeniesie nas w czasie. Poznamy stare tańce, będziemy śpiewać i wspólnie pląsać po trawie. Przekonacie się jak piękna i ciekawa jest muzyka, która powstała 400 lat temu. Usłyszycie instrumenty z epoki baroku i renesansu. Czekamy na Was!

Wykonawcy:
Agnieszka Obst-Chwała – fidel, flety
Karolina Szewczykowska – viola da gamba
Mirosław Feldgebel – harfa
Joanna Lalek (13/07) / Aneta Łukaszewicz (14/07) – mezzosopran i prowadzenie 

 

20-21 lipca 2024 | Koncert na wietrzyk, słonko i deszczyk

Cieszymy się porą roku, przyrodą parku, każdą pogodą i muzyką klasyczną. W naszym letnim koncercie zabrzmią utwory J. S. Bacha, W. A. Mozarta, F. Chopina, C. Debussy’ego i innych kompozytorów. Z pewnością pośpiewamy i potańczymy!

Wykonawcy:
Elżbieta Drozdowska – flet
Przemysław Skałuba – klarnet
Izabela Buchowska – wiolonczela
Viola Łabanow – fortepian i prowadzenie koncertu

 

27-28 lipca 2024 | Trzy wachlarze, raz!

Szalone akordeonowe trio zaprasza do rodzinnego tanuszkowania: zabrzmią: walc, tango i tarantella a także muzyka Mikołaja Majkusiaka i Grażyny Bacewicz. Przyjrzymy się też z bliska instrumentom: obejrzymy miechy, które przypominają wachlarze i policzymy wszystkie akordeonowe guziki.

Wykonawcy:

ThreeK Trio

Krzysztof Polnik – akordeon
Kacper Batycki – akordeon
Kacper Kaczmarek – akordeon

Ania Szawiel – prowadzenie

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl