Scena Opowiadaczy „Opowieści Drzew” Basia Songin i Szymon Góralczyk

KARAWANA OPOWIEŚCI

Opowieści drzew

 

Drzewa rosną powoli i mają sporo czasu aby obserwować to co się dzieje na ziemi. Rosnąc razem, mogą przekazywać sobie historie, przechowywać je i znów przekazywać dalej. Jak to robią? Czy opowieści mogą przenosić się wraz z wiatrem i wędrować po świecie do innych drzew? Posłuchajmy tego co mają nam do powiedzenia.

Będą to historie o o tym co drzewa widziały. O nich samych. I o nas.

 

opowiadają i grają: Basia Songin i Szymon Góralczyk

 

 

O Karawanie:

Jesteśmy grupą pasjonatów, którzy opowiadają, śpiewają i grają. Poszukujemy historii o różnej fakturze: wzruszających, humorystycznych, z morałem, czy celną pointą. Zawarte są one w bajkach, baśniach, legendach i pieśniach.

Wiele z nich powstało lata temu, ale ich treści wciąż są aktualne, wywołują skrajne emocje, pobudzają wyobraźnię, przypominają o dawnych czasach i świecie, jaki kiedyś istniał. Podchodzimy do dziedzictwa kulturowego z szacunkiem. Chcemy przypominać o nim, dzielić się z innymi pięknem tych opowieści oraz mądrościami w nich zawartymi.

 

Opowiadamy słowem, śpiewem, gestem i muzyką – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Bez ograniczeń wiekowych. Nasze spotkania są także alternatywą dla świata ekranów, w których coraz częściej sami się zamykamy. Próbujemy również zmieniać przeświadczenie jakoby baśnie były tylko historyjkami dla dzieci, bo przecież niektóre z nich powstały z myślą o dorosłych! Zachęcamy Was też do samodzielnych poszukiwań, do sięgnięcia po książki z opowieściami. Do czytania dzieciom. Do opowiadania, śpiewania i grania.

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl