Scena Otwarta – Zespół wokalny „Retro”

Powstał w 2001 roku przy Klubie Seniora w Ośrodku Kultury i Edukacji „Górce”.

Od września 2006 roku Zespół działa w Bemowskim Centrum Kultury, pod opieką Krystyny Kowalskiej, dyrygentki i akordeonistki.

W zespole śpiewają seniorki, które zawsze marzyły o tym, aby śpiewać, ale sprawy zawodowe oraz rodzina stały na pierwszym planie i dopiero na emeryturze miały czas, aby nauczyć się śpiewać , rozwijać swą pasję i dzielić się nią z innymi.

Zespół Wokalny Retro występuje na warszawskich oraz lokalnych imprezach. Łacznie wykonał około 300 koncertów.  Bierze udział w przeglądach i konkursach, w których wielokrotnie był laureatem.

Repertuar Zespołu to piosenki rozrywkowe dawnych lat (m.in. z repertuaru: Ireny Santor, Mieczysława Fogga, Janusza Popławskiego, Ireny Jarockiej, Anny Jantar, zespołu Alibabki), ale także piosenki z przedwojennych i powojennych filmów, piosenki obcojęzyczne (angielskie, niemieckie, francuskie, hiszpańskie, greckie), utwory patriotyczne, ludowe, kolędy i pastorałki.

Obecnie Zespół poszerzył repertuar o piosenki współczesne (np. z repertuaru Maryli Rodowicz, Ewy Bem, Krystyny Prońko, czy Budki Suflera), które wykonuje nie tylko zespołowo, ale i solowo.

W 2014 roku Zespół wokalny Retro.ArtBem wydał swoją pierwszą płytę pt.: „By coś zostało z tych dni”. Na płycie znalazły się piosenki zespołowe jak i solowe.

W kwietniu tego roku Zespół Retro dostał zaproszenie od Jerzego Petersburskiego Juniora do wystąpienia w jego programie pt.: „Gra Warszawa”.  W odcinku poświecomym warszawskim chórom wystąpiliśmy obok chóru Filharmonii Narodowej oraz chóru Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

W koncercie letniej sceny Festiwalu Strefa Ciszy zaprezentujemy utwory zespołowe oraz solowe. Zabrzmią m.in. utwory z repertuaru Ewy Bem, Eleni, Haliny Kunickiej. Zaśpiewamy nie tylko po polsku, ale także po grecku i po hiszpańsku.

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl