Chór W Akcji

Festiwal Strefa Ciszy
Międzynarodowy CHÓR W AKCJI z siedzibą w Warszawie to unikalna inicjatywa zrzeszająca śpiewające osoby z całego świata, których pasją jest śpiew i dzielenie się różnorodnością kulturową. Chór powstał z inicjatywy Luizy Chrzanowskiej, absolwentki kursu dyrygenckiego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (Podyplomowe Studia Chóralistyki i Emisji Głosu) i działa przy Jezuickiej Służbie Uchodźcom (JRS Poland), której misją jest towarzyszenie uchodźcom i innym przymusowo wysiedlonym osobom, służenie im i występowanie w ich imieniu, aby mogli zdrowieć, edukować się i decydować o swojej przyszłości.
 
Obecnie w chórze śpiewają osoby z 4 kontynentów i 15 krajów (UK, Włochy, Etiopia, Łotwa, Indie, Litwa, Białoruś, Rosja, Ukraina, Holandia, Wietnam, Francja, Argentyna, Kostaryki i oczywiście Polska). Poprzez muzykę z różnych zakątków globu chcą zgłębiać, doświadczać oraz ubogacać siebie i publiczność różnorodnością kultur, a przez to stwarzać możliwość integracji wielokulturowej. Dla polskiej publiczności to możliwość styczności z innymi kulturami poprzez muzykę i ciekawostki kulturalne. Dla obcokrajowców żyjących w Warszawie – możliwość poznania polskiej kultury i nawiązania przyjaźni w obcym kraju. Jednak chór ten to coś więcej niż grupa pasjonatów. To międzykulturowa rodzina. Z ciekawostek liczbowych najmłodsza chórzystka ma 18, a najstarszy chórzysta 58 lat, co potwierdza, że muzyka likwiduje wszelkie granice, nie tylko geopolityczne, ale i pokoleniowe.
 
Chór, choć działa dopiero 3 lata, ma już za sobą kilkanaście zrealizowanych koncertów w różnych miastach w Polsce (Warszawa, Kraków, Gliwice, Parzno), udział w trzech festiwalach (Festiwal na Litwie, Ejszyszki; Warcki Festiwal Chóralny, Igrzyska Chóralne w Warszawie), z których wróciła z nagrodami (Brązowy Dyplom i dwa Srebrne Dyplomy). Chór angażuje się też w projekty socjalne, m.in. w projekt „Muzyka w walce z depresją”, „Solidarni z Ukrainą”. Koncerty w domach społecznych, jak i aktywnie bierze udział w wydarzeniach kulturalnych (Śląska Noc Chórów, Noc Muzeów w Warszawie).
 
Repertuar chóru jest tak różnorodny jak sam chór, od muzyki sakralnej, po rozrywkową, od baroku do współczesności. Natomiast znakiem rozpoznawalnym chóru jest sięganie do utworów z różnych stron świata i w różnych językach oraz eksperymenty stylistyczne. Zapraszamy do śledzenia naszej działalności w sieci (youtube, IG, FB: CHOIR IN ACTION), uczestnictwa w koncertach oraz wspierania chóralnych
inicjatyw.
 
A skąd nazwa W AKCJI? Otóż ciągle coś się dzieje i nigdy nie jest nudno! Nie tylko na próbach, ale i koncertach – poświadczają Ci, co byli. Zatem serdecznie zapraszamy!
 
Na Festiwalu Strefa Ciszy chór zaprezentuje repertuar rozrywkowy.
 
Do zobaczenia w niedzielę 7.07 o godz. 17:00, Scena Pomarańczowa
 
Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl