Dziołak/Stankiewicz Duo

Festiwal Strefa Ciszy

Zespół powstał w 2011 roku. Tworzą go absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie- klarnecista Jacek Dziołak i akordeonista Mateusz Stankiewicz, doktorant Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie akordeonu prof. Klaudiusza Barana. Muzycy studiowali w klasie kameralistyki dr Rafała Grząki. Są laureatami wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, m.in.: w Wilnie, Popradzie, Klingenthal, Warszawie, Bydgoszczy, Mławie czy Gorlicach.

Mają w swym repertuarze liczne aranżacje utworów jazzowych, klezmerskich i muzyki klasycznej, jednak głównym ich celem jest propagowanie oryginalnych kompozycji na akordeon i klarnet, przede wszystkim nowej polskiej literatury. Stąd współpraca z kompozytorami młodego pokolenia. Ponadto Duet dokonywał prawykonań utworów kompozytorów z Włoch, Australii czy Meksyku.

Zespół prowadzi czynną działalność koncertową w kraju i zagranicą, występując w takich miejscach jak: Biblioteka Polska w Paryżu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Zamek Królewski w Warszawie, Pałac Belwederski, Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego. Muzycy występowali na festiwalach: Warszawa Singera, Smykofonia, Strefa Ciszy, Letni Festiwal na Grochowskiej czy festiwalach towarzyszących Warszawskiej Jesieni.

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl