Konstanciński Chór Kameralny

Festiwal Strefa Ciszy

Konstanciński Chór Kameralny rozpoczął swoją artystyczną działalność w roku 2014. Jest chórem mieszanym, czterogłosowym i składa się z pasjonatów muzyki. Chór działa w ramach Konstancińskiego Domu Kultury „Hugonówka”. Koncertuje regularnie, kilka razy w roku. W repertuarze zespołu są kompozycje różnych stylów i epok, od pieśni ludowych, niepodległościowych, po utwory sakralne i rozrywkowe.

Szczególne miejsce w repertuarze Chóru zajmują kolędy i pastorałki. Zespół bierze też udział w konkursach ogólnopolskich. Występuje z zawodowymi muzykami. W marcu 2022 r. Chór (wraz Filharmonikami Warszawskimi i Chórem Miasta Siedlce oraz Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu), wykonał IX Symfonię Beethovena, znaną z jej finałowej części – „Ody do radości”. Konstanciński

Chór Kameralny realizuje też spektakle muzyczne współpracując z innymi sekcjami KDK „Hugonówka”. W roku 2023 były to spektakle: „Bajeczne przeboje” z udziałem sekcji tanecznej oraz „Magiczny czas”, koncert kolęd we współpracy ze Studiem Piosenki.

Konstanciński Chór Kameralny jest jednym z największych zespołów muzycznych w naszej gminie. Wzrusza i bawi mieszkańców, którzy docenili go i nagrodzili największą ilością głosów w ramach Budżetu Obywatelskiego (2021 r., 2023 r.). Umożliwiło to zespołowi rozwinięcie bogatej, ciekawej oferty artystycznej (autorskie spektakle: „Pieśni Niepodległości” z udziałem aktora Rafała Szałajki oraz „Bajeczne przeboje” przy akompaniamencie pianisty i kompozytora Ygora Przebindowskiego).

W bieżącym roku zespół występował podczas koncertów kolędowych, koncertu pasyjnego w Kościele MB Anielskiej w Skolimowie oraz zaprezentował podczas Dni Konstancina nowy repertuar bawiąc widownię aranżacjami utworów z lat dwudziestych ubiegłego wieku przy akompaniamencie Kataryniarza Jana. Chór powstał dzięki zaangażowaniu rodziców Szkoły Muzycznej w Konstancinie, gdzie początkowo działał. Wieloletnim dyrygentem chóru był Piotr Stawarski, organista i muzyk Filharmonii Narodowej. Od 2023 zespół prowadzi Franciszek Kubicki.

Chór prowadzi aktualnie nabór uzupełniający do głosów męskich.

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl