Formacja Tango Para Todos

Festiwal Strefa Ciszy

Jeśli wydawało się Wam, że tango istnieje wyłącznie w przedwojennych filmach i nikt o nim nie pamięta, jesteście w błędzie. Poznajcie koncertującą nieprzerwanie od ponad 10 lat Formację Tango Para Todos, która nie tylko udowadnia, że tango wciąż żyje, ale że ma się znakomicie! Formacja Tango Para Todos to zespół-fenomen. Nie tylko jest jedynym w Polsce i na świecie zespołem składającym się z chóru i orkiestry, który specjalizuje się w muzyce tangowej, ale w dodatku składa się z niezawodowców. Jego istnienie dobitnie potwierdza siłę muzyki – potrafiła połączyć ze sobą ludzi, którzy inaczej nigdy by się nie spotkali. A teraz razem, tworząc czterogłosowy chór i rozbudowaną orkiestrę, na każdym koncercie zapraszają widzów do fascynującego świata tanga. Według nich tango jest dla wszystkich, stąd nazwa grupy, bo „tango para todos” oznacza „tango dla wszystkich”.

Od momentu swojego powstania czyli od roku 2013 Formacja Tango Para Todos zagrała prawie 100 koncertów m.in. podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na Festiwalu Strefa Ciszy w warszawskich Łazienkach Królewskich, podczas International Festival of Warsaw oraz w wielu warszawskich placówkach kulturalnych. Na każdym koncercie do wspólnego śpiewania z Formacją zapraszana jest publiczność, która z przyjemnością się przyłącza. Zwłaszcza seniorzy reagują na stare polskie tanga z wielkim sentymentem i radością.

Ponieważ tango to nie tylko muzyka i śpiew, po każdym koncercie Formacji jest lekcja kroku podstawowego tanga, a po niej milonga, czyli potańcówka tangowa, całkiem jak w Buenos Aires . Dzięki temu, że Formacja Tango Para Todos objęta jest opieką Fundacji Partytura, większość koncertów Formacji odbywa się dzięki dotacjom pochodzącym ze środków publicznych. W lipcu 2016 r. Formacja Tango Para Todos wydała swoją pierwszą płytę pt. „TANGO…”. W lipcu 2019 r. wyszła kolejna płyta zespołu zatytułowana „Tango to miłość”, będąca zapisem dwugodzinnego koncertu zagranego w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Formacja jest bardzo dumna z nagrania tych płyt.

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl