WoWaKin

Festiwal Strefa Ciszy

Trio Wowakin powstało w 2016 roku.

Trzej muzycy (Paula Kinaszewska, Bartłomiej Woźniak i Mateusz Wachowiak) łączą swoje różnorodne doświadczenia w muzyce klasycznej, jazzowej i współczesnej, aby zgłębić korzenie polskiej wiejskiej muzyki tanecznej . Energicznie podnoszą ducha tradycyjnego wiejskiego święta, wciągając nowe pokolenie tancerzy w stan transowy poprzez pomysłową, otwartą improwizację na dynamicznym repertuarze mazurków, oberków, polek, kujawów, tanga w stylu polskim oraz pieśni/kołysanek z regionach Mazowsza. Oprócz skrzypiec, trzyrzędowego akordeonu polskiego i bębnów grają na banjouke i harmonijce ustnej. Wyjątkowość twórczości WoWaKina została już doceniona przez melomanów m.in.: nagrody w prestiżowych polskich konkursach folklorystycznych („Nowa tradycja”, „Folkowe Mikołajki”), oficjalna selekcja do programu Womex’17 . WoWaKin wydał swój debiutancki album „Kraj za miasto” („Beyond the Edge of the City”) we wrześniu 2017 roku. 

 

 

 

„Wowakn jest wszechstronny i wirtuozowski – zachwycił mnie ich występ w katowickim Womexie, ich debiutancki album Kraj Za Miastem też jest znakomity – będę go często puszczał w mojej audycji radiowej. Choć są jeszcze całkiem nowi na scenie, to już są jednym z najlepszych polskich zespołów o korzeniach folkowych.”

Roba Weisberga, gospodarz Transpacific Sound Paradise w WFMU
(nazywany przez Time Out New York najlepszym programem radiowym z muzyką świata w Nowym Jorku)

 

„Trio Wowakin reprezentuje świetlaną przyszłość polskiej sceny world music. Kierowani folkowymi korzeniami i punkową energią, bazujący na wysokich umiejętnościach instrumentalnych i oferujący różnorodne nastroje, naprawdę warto go odkrywać: zarówno jeśli chodzi o nagrania studyjne, jak i występy na żywo.”

Vladimír „Potkan” Potančok, Rádio_FM, Słowacja

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl