Zapraszamy na ostatni w tym roku weekend ze Strefą Ciszy!

W najbliższy weekend (20-21 lipca 2019) w  w Łazienkach Królewskich królować będzie muzyka! Zapraszamy na ostatni w tym roku weekend Festiwalu Strefa Ciszy! Koncerty odbywają się malowniczych zakątkach ogrodów. Można ich słuchać na leżakach lub bezpośrednio na trawie, ciesząc się muzyką w przyjemnej atmosferze, z rodziną i przyjaciółmi, a artyści dostępni są na wyciągnięcie ręki.

Na Scenie Czerowej usłyszymy Dance of Fire czyli  pierwszy w Polsce kwartet klarnetowy specjalizujący się w muzyce folkowej, wzbogacający brzmienie klarnetów dźwiękami perkusji oraz instrumentów etnicznych.  Ponadto zapraszamy na koncerty Michał Bąk Trio Jest to autorski projekt trójmiejskiego kontrabasisty, który do współpracy zaprosił tegorocznego zdobywcę Fryderyka (Debiut Roku – Jazz) – trębacza Emila Miszka, oraz nietuzinkowego perkusistę – Patryka Dobosza.

W sobotę o godz. 19.00 przy Świątyni Sybilli usłyszeć będzie można jednego z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów,  solistę i kameralistę występującego na najważniejszych estradach Europy, Marcina Zdunika wraz z wokalistką Żanetą Sławińską. W ramach koncertu usłyszymy osobiste, niezwykle twórcze i odświeżające spojrzenie na pieśni polskich kompozytorów XIX i XX wieku w autorskim opracowaniu artystów na głos nieklasyczny i wiolonczelę improwizującą.  

Ponadto na Scenie Purpurowej wystąpi także Duet Fragile. W ich wykonaniu usłyszymy dialogi na skrzypce i ngoni inspirowane melancholijnymi melodiami Mazowsza i Afryki Zachodniej.

Podczas ostatniego weekendu Festiwalu nie zabraknie też rodzinnych koncertów plenerowych, popularnych Melomaluszków na Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie (godz. 10.00, 11.00, 12.00, 14.00 i 15.00).  Kontynuujemy także muzyczne podróże w ramach Scena Opowiadaczy. Artyści – Barbara Derlak i Sebasian Wielądek – pomogą zagłębić się w kulturę krajów napotkanych podczas muzycznych podróży. Baśniom, opowieściom i gawędom z czterech stron świata towarzyszyć będą improwizacje muzyczne inspirowane muzyką tradycyjną z całego świata.

 Na Scenie Otwartej usłyszymy m.in. Chór „Ursynovia Cantabile” Ursynowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Krakowski Kwintet Harfowy czy zespół God’spell.

Festiwal Strefa Ciszy to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych w stolicy, które co roku gromadzi w Łazienkach Królewskich tysiące gości.

 

Festiwal Strefa Ciszy odbywa się dzięki finansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy.

Partnerem Festiwalu jest Mecenas Muzeum Łazienki Królewskie – PZU. Organizatorzy: Fundacja Muzyka jest dla wszystkich, Muzeum Łazienki Królewskie, oraz Fundacja Ogrody Muzyczne. Patronat medialny: RMF Classic.

 

Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalu jest wolny.

Więcej informacji o Strefie Ciszy, sylwetki artystów i szczegółowy program na stronie oraz

w mediach społecznościowych:

https://strefaciszyfestival.pl

http://www.lazienki-krolewskie.pl

https://www.facebook.com/FestiwalStrefaCiszy/

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl