Festiwal

Hałas stracił, być może, swoją moc rażenia. Cisza nie.

 Dan Warburton

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału  w XI Festiwalu Strefa Ciszy, który od 2013 roku odbywa  w scenerii Łazienek Królewskich- miejsca pięknego i ważnego dla polskiej kultury i atmosfery Warszawy.

Wielu twierdzi, iż muzyka wzbogaca duszę i wyobraźnię. Najlepszym sposobem sprawdzenia tej tezy jaki możemy Państwu zaproponować to wsłuchanie się w piękne, poruszające, ciekawe dźwięki muzyki artystycznej, prezentowanej podczas kolejnego Festiwalu Strefa Ciszy.

Zawsze otwarci jesteśmy na dyskusję o intrygującej nazwie Festiwalu, wymyślonej przez Ryszarda Kubiaka, który był także współtwórcą Festiwalu „Ogrody Muzyczne”. 

Jednak tak jak on przekonani jesteśmy, iż muzyka potrzebuje ciszy i najpiękniej brzmi daleko od zgiełku dnia codziennego. Zostawmy więc pospiech i hałas za bramami Łazienek Królewskich, zakosztujmy przyjemności obcowania z przyrodą i architekturą niezwykłego parku. Tutaj nasze uszy są bardziej wyczulone, oczy chłoną zieleń i piękno, a emocje dążą do harmonii.

Miejsca koncertów wybrane zostały w przemyślny sposób, aby niekonieczne było nagłośnienie, aby szelest liści nie przeszkadzał i jedynie delikatnie przypominał o bliskości natury.

Do zobaczenia, jak zwykle w lipcu, w soboty i niedziele, jak zwykle w pełni letniego relaksu.

 Zapraszamy,
Tomasz Pokrzywiński – dyrektor artystyczny
Piotr Łabanow – dyrektor generalny

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl