Melomaluszki na Strefie Ciszy!

Zapraszamy na wyjątkowe koncerty dla rodzin z najmłodszymi dziećmi w ramach Festiwalu Strefa Ciszy!

Zapraszamy w sobotę i niedzielę o godzinach: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00. Zajęcia trwają pół godziny :) Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Projekt Melomaluszki to program edukacyjno kulturalny dla dzieci przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach, zainteresowanych taką formą spędzania czasu z dziećmi i otwieraniem ich na muzykę. Kształt koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię.

Zapraszamy na koncerty na trawie  przy Podchorążówce (pola po zachodniej stronie budynku) w Łazienkach Królewskich (wejście od ul. Szwoleżerów). 

Zapraszamy również na stronę Smykofonii, gdzie mogą państwo znaleźć informacje o najbliższych koncertach dla dzieci realizowanych przez Fundację „Muzyka jest dla wszystkich”.


8 i 9 lipca 2023, Łazienki Królewskie, Festiwal Strefa Ciszy

godz. 10.00, 11.00, 13.00 i 14.00

 Muzyczny Świat Orientu

 Muzyka Orientu od lat inspiruje twórców oraz wykonawców wywodzących się z różnych stylów muzycznych, a swoją różnorodnością i niepowtarzalnym urokiem zjednuje sobie słuchaczy na całym świecie. Muzycy zespołu „Sentido” zaprezentują bogactwo dźwięków grą na etnicznych instrumentach perkusyjnych oraz strunowych (daf, tombak, kemancze), połączone z wyjątkowo pełnym brzmieniem akordeonu koncertowego, uzupełnioną pełnym ekspresji wokalem oraz doprawione solidną szczyptą orientu. Maria Roma zadba o interakcję z publicznością,  opowieści  o instrumentach, wspólne muzykowanie, zasłuchanie się w dźwięki i odrobinę historii o mniejszościach narodowych.

Wykonawcy

Zespół „Sentido” w składzie:

Maria Roma Klatka – wokal, prowadzenie

Karolina Matuszkiewicz – skrzypce, kemancze, wokal

Arad Emamgholi – orientalne instrumenty perkusyjne

Piotr Kopietz – akordeon, aranżacje, kierownictwo artystyczne


15 i 16 lipca 2023, Łazienki Królewskie, Festiwal Strefa Ciszy

godz. 10.00, 11.00, 13.00 i 14.00

 SPACER PO BUSZU – muzyczna wycieczka do Afryki i Australii

 Zapraszamy na spacer po buszu z Wielbłądami. Wielka litera w ostatnim słowie nie jest pomyłką – Wielbłądy to nazwa zespołu wykonującego autorską muzykę inspirowaną brzmieniami z Afryki Zachodniej i innych odległych kontynentów. Przy dźwiękach balafonów, ngoni i kory łatwo wyobrazić sobie mieszkańców afrykańskiego buszu – dostojnego słonia, wielkiego węża i wesołe małpy. A kiedy zagrzechoczą łupiny orzechów i zabrzmi didgeridoo, znajdziemy się w Australii, tuż obok kopca termitów. Posłuchamy też pieśni na cześć wody – to ona sprawia, że w buszu toczy się życie – i nauczymy się afrykańskiego powitania Funga alafia. Przyda się, jeśli zdarzy nam się spotkać w Polsce przybysza z afrykańskiego kraju, takiego, jak Noumasa, jeden z muzyków tria Wielbłądy.

Wykonawcy

Zespół Wielbłądy:

Gwidon Cybulski – ngoni, balafon, didgeridoo, djembe

Noumasa Dembele – kora, balafon, djembe

Sebastian Wielądek – flety z całego świata, perkusjonalia

Malina Sarnowska – prowadzenie

 


22 i 23 lipca 2023, Łazienki Królewskie, Festiwal Strefa Ciszy

godz. 10.00, 11.00, 13.00 i 14.00

 Z wizytą u siostry lisiczki

 Gospodynią melomaluszkowego spotkania będzie lisiczka – bohaterka dziecięcej piosenki, która chętnie przyjmuje gości. Wraz z dźwiękami instrumentów odwiedzą ją: wesoła żabka, galopujące koniki oraz sympatyczny miś. Jeśli też chcecie odwiedzić lisiczkę i bawić się z nami przy dźwiękach muzyki – zapraszamy!

Wykonawcy:

Aleksandra Kortas – śpiew  

Łukasz Rafiński – trąbka

Tomasz Marczyński – puzon

Jarosław Szymeczko – tuba

Ada Wdziękońska, ciocia „Ada” – prowadzenie

 


29 i 30 lipca 2023, Łazienki Królewskie, Festiwal Strefa Ciszy

godz. 10.00, 11.00, 13.00 i 14.00

Kotki, myszki, menuety

Podobno tego lata kotki i myszki najbardziej lubią tańczyć na raz, dwa, trzy, czyli walczyki i kujawiaki, ale w pobliżu Pałacu w Łazienkach Królewskich najchętniej tańczą menuety. W programie naszego kocio mysiego koncertu znajdą się utwory dawnych kompozytorów takich jak Jerzy Fryderyk Haendel, Jan Sebastian Bach czy Luigi Boccherini, ale też współczesnych – na przykład fragmenty suity „Koty” Jacka Nobla. Pośpiewamy kocie i mysie przeboje np. piosenkę „Raz, dwa, trzy”, którą możecie znaleźć w naszym śpiewniku internetowym „Śpiewaj mi mamo”.

Wykonawcy

The New Warsaw Trio:

Przemysław Skałuba – klarnet

Rafał Grząka – akordeon

Konrad Kubicki – kontrabas

Viola Łabanow- prowadzenie

Partnerzy i organizatorzy Festiwalu Strefa Ciszy

Festiwal Strefa Ciszy

realizacja: estinet.pl